با انجام این تست ها، ازدواج موفقی خواهید داشت | مائده یگانه


با انجام این تست ها، ازدواج موفقی خواهید داشت

ازدواج اساسی ترین و مهم ترین رابطه انسانی توصیف شده است، چون ساختار اولیه برای تشکیل یک رابطه خانوادگی را فراهم می کند و تولید نسل را ممکن می سازد. یکی از ابعاد روابط زوجین کیفیت روابط زناشویی است که نقش اساسی در ارزیابی کیفیت کلی ارتباطات خانوادگی دارد، کیفیت روابط زناشویی مفهومی چند بعدی است و شامل ابعاد گوناگون ارتباط زوجين مانند سازگاری، رضایت، شادمانی، انسجام و تعهد می شود.

 

ازدواج خوب و مناسب افراد را قادر می سازد تا به حسی از معنای هویت در زندگیشان دست یابند. مطالعات گوناگون نشان داده اند که افراد زمانیکه متاهل می شوند به نسبت دوران مجردی سالمتر و شادترند. ازدواج یکی از مهم ترین و حساس ترین انتخاب افراد در زندگی می باشد و هر چه قدر زوجین اطلاعات بیشتری از ویژگی های شخصیتی، فرهنگی و عقیدتی یکدیگر داشته باشند،

 

رضایت زناشویی بالاتر و در نتیجه زندگی باکیفیت تری را تجربه خواهند کرد. تست ازدواج آنلاین، به شما زن و شوهر های جوان کمک می کند تا از ویژگی های یکدیگر مطلع شوید و متناسب با آن ها بهترین راه ارتباطی را انتخاب کنید.

با انجام این تست ها، ازدواج موفقی خواهید داشت

تست ازدواج آنلاین

تست کتل قبل از ازدواج

پرسشنامه 16 عاملی شخصیت کتل توسط ریموند کتل در سال 1940 طراحی شده است. ریموند کتل، روانشناس انگلیسی، در تحقیقات خود متوجه شد كه تغییرات در شخصیت انسان را می توان با استفاده از یك روش آماری شناخته شده به عنوان تحلیل عاملی با مدلی كه دارای شانزده متغیر (ویژگی های شخصیتی) است، توضیح داد.

 

پس از این کشف، وی به ساخت و ترویج پرسشنامه 16PF پرداخت. این تست شامل 178 جمله در مورد ویژگی های آزمودنی است.به طور کلی بیشترین کاربرد تست کتل آنلاین در انتخاب شغل و رشته، انتخاب پرسنل و استخدام، مداخلات درمانی، مشاوره ازدواج برای پیش بینی سازگاری و رضایت از ازدواج و مشاوره تحصیلی می باشد.

 

کاربرد تست شخصیت 16 عاملی کتل برای ازدواج

یکی از پرکاربردترین تست آنلاین آمادگی برای ازدواج، تست 16 عاملی کتل می باشد. بر اساس پرسشنامه کتل، ویژگی های شخصیتی انسان در موقعیت های مختلف از ثبات نسبی برخوردارند و کسانی که قصد دارند سال ها در کنار هم زندگی کنند با توجه به نتایج تست کتل، این فرصت در اختیارشان قرار می گیرد که بتوانند آینده رابطه را با توجه به تیپ های شخصیتی ای که دارند پیش بینی کنند.

 

تست شخصیت شناسی کتل جز آزمون های مشاوره پیش از ازدواج هست و شناخت کاملی در رابطه با شخصیت نامزد انتخابی در اختیار شما قرار می دهد.

 

تست آنلاین طرحواره

طرحواره ها پیش زمینه هایی هستند که بر اثر تجارب در نهاد انسان شکل می گیرند و به صورت یک عینک دید ما به دنیا را تغییر می دهند. شما وقتی عینک آبی به چشم بزنید دنیا را آبی خواهید دید اما حقیقت با چیزی که از پشت عینک می بینید متفاوت است.

 

طرحواره ها به شما نشان می دهند که دنیا را از پشت چه عینکی می بینید و کمک می کند که بتوانید حقیقت را همانطور که هست مشاهده کنید.بر اساس تست طرحواره های ناسازگار یانگ، افراط و تفریط در شکل گیری نیازهای روانشناختی فرد باعث شکل گیری طرحواره می شود.

 

تست طروحواره های یانگ در انتخاب و تکیه ‌بر سبک‌های مقابله‌ای شخصی ناکارآمد، انتخاب همسر، انتخاب شغل، تحریف‌های شناختی از اطلاعات محیطی، استدلال‌های منطقی برای درست بودن شیوه تفکر و سبک‌های مقابله‌ای شما کاربرد دارد.

 

تست ازدواج آنلاین طرحواره

تست طرحواره یانگ یا همان تست 16 تله زندگی در سال 1998 توسط یانگ برای یافتن طرحواره های ناسازگار اولیه شخص پایه گذاری و طراحی شد. نسخه های متعددی از این تست وجود دارد که اصلی ترین آنها همان نسخه 205 سوالی است که در این سایت به طور کامل در اختیار شما قرار گرفته است.

 

توجه داشته باشید که این تست تنها وجود مشکل در هریک از طرحواره های 16 گانه را به شما نشان می دهد و تحلیل دقیق تر و واکاوی آن نیاز به بررسی توسط یک متخصص روانشناسی دارد. 16 طرحواره ی ناسازگار مورد اندازه گیری عبارت اند از:

 

محرومیت هیجانی، رهاشدگی، بی ثباتی، بی اعتمادی، بدرفتاری، انزوای اجتماعی، بیگانگی، نقص، شرم، شکست، وابستگی، بی کفایتی، آسیب پذیری در برابر ضرر و بیماری، گرفتار، خود تحول، اطاعت، ایثار، بازداری هیجانی، معیارهای سرسختانه، استحقاق، بزرگمنشی، خویشتنداری، خودانضباطی ناکافی با انجام تست طرحواره آنلاین می توانید به نقاط ضعف شخصیتی خود و شریک زندگی تان  که عموما ریشه در کودکی دارند، پی ببرید.

 

تست شخصیت میلون MCMI

تست میلون آنلاین، یک نوع تست خودسنجی است که 175 جمله ی بلی خیر دارد. این تست 14 الگوی شخصیتی و 10 نشانه ی بالینی را می سنجد و برای بزرگسالان 18 سال به بالا، استفاده می شود.این آزمون بر اساس مدل آسیب شناسی میلون ساخته شده است و دوبار از زمان انتشار آن، تحدید نظر شده است.

 

ام. سی. ام. آی، یکی از پرکاربردترین آزمون های روانی است که به چندین زبان ترجمه شده و در تحقیقات بین فرهنگی متعددی مورد استفاده قرار گرفته است. این آزمون در ایران دو بار هنجاریابی شده است.اولین مقیاس این آزمون، شخصیت اسکیزوئد است. 16 جمله ی این تست به این مقیاس اختصاص داده می شود.

 

افراد مبتلا به این اختلال شخصیت با فقدان تمایل و ناتوانی در لذت بردن یا احساس درد مشخص می شوند آنها سرد و غیر اجتماعی بوده و نیازهای عاطفی آنها اندک است. مقیاس دوم، شخصیت اجتنابی است. این دسته از افراد منزوی هستند اما به تماس با دیگران رغبت نشان می دهند.

 

به‌ همین‌ ترتیب، شخصیت افسرده، وابسته، نمایشی، خودشیفته، ضداجتماعی، سادیستیک، وسواسی منفی گرا، خودآزار را مورد سنجش قرار می دهد.این پرسشنامه ازدواج آنلاین، در کنار الگوهای منفی شخصیتی، نشانگان بالینی آزمودنی را نیز بررسی می کند.

 

تست میلون می تواند اختلالات اضطرابی، شبه جسمی، مانیک، افسرده خوبی، وابستگی به الکل، وابستگی دارویی، اختلال استرس پس از سانحه، اختلال تفکر، افسردگی اساسی، اختلال هذیانی را به درستی تشخیص دهد.

 

کاربرد تست ازدواج آنلاین میلون MCMI

از آنجایی که ازدواج امری بسیار حساس می باشد و شناخت کامل و دقیق از شخص مورد نظر از اهمیت بالایی برخوردار است، می بایست از ابزاری بسیار دقیق و معتبر برای بررسی جزئی ترین ویژگی ها و صفات شخصیتی استفاده کرد.

 

تجربیات کودکی و خانوادگی افراد، تاثیر چشم گیری در الگوهای شخصیتی فعلی آن ها دارد. همسر خود یا نامزدتان را در نظر بگیرید، آیا شما از تمام اتفاقات دوران کودکی و نوجوانی او آگاه هستید،؟ آیا از تاثیرات آن تجارب بر رفتار و شخصیت فعلی همسر خود اطلاع دارید؟

 

بررسی دوران کودکی و گذشته ی افراد کار دشواری است و تا حدودی غیرقابل امکان. اما همانطور که ذکر کردیم، تجارب قبلی انسان ها، در رفتار ها و احساسات در لحظه ی ما قابل مشاهده هستند. تست ازدواج آنلاین، ابزاری دقیق و معتبر برای تشخیص اختلالات شخصیتی و نشانگان بالینی افراد می باشد.

 

با انجام این گونه تست ها، درصد موفقیت ازدواج خود را افزایش دهید. بسیاری از زوجین احتمال می دهند که همسر آن ها به یک مشکل مربوط به سلامت روان دچار هستند و نگرانی های زیادی را تحمل می کنند. اگر شما نیز دچار این دسته از نگرانی ها شده اید، کافی تست ازدواج آنلاین را در سایت جعبه ابزار انجام دهید. در نتیجه این پرسشنامه، میزان دچار بودن یا نبودن به هر مقیاس نام برده، مشخص می شود.

 

تست شخصیت نئو برای زوجین

با انجام این تست ها، ازدواج موفقی خواهید داشت

یکی از مشهورترین تست هایی که در دنیا برای سنجش روانی مورد استفاده قرار می گیرد تست نئو برای ازدواج است. این تست کاربردهای مختلفی در زمینه ازدواج، استخدام و تشخیص اختلالات روانشناسی دارد. فرم استاندارد مدل شخصیت شناسی نئو پنج عامل اصلی شخصیت بزرگسالان را بررسی می‌کند که همان BIG FIVE است و علاوه بر ۵ صفت اصلی در هرکدام، شش خصوصیت را نیز برمی‌شمرد.

 

5 عاملی که تست ازدواج آنلاین نئو بررسی می کند، عبارتند از:

برون‌ گرایی (Extraversion)، سازگاری (Agreeableness)، گشودگی به تجربه (Openness)، وظیفه‌شناسی (Conscientiousness) و روان‌نژندی (Neuroticism)

 

برون گرایی

آن هایی که از شاخص برون گرایی بالایی برخودارند، افرادی اجتماعی، اکتیو، خوش مشرب، قاطع و دوستدار دیگران هستند. این افراد علاقه مند به شرکت در مهمانی ها و دورهمی ها هستند و هیجان را دوست دارند و امیدوارند که در آینده به موفقیت دست یابند. بازاریابی موفق، از استعداد های این دسته از افراد می باشد.

 

سازگاری

این مقیاس بر تمایل به ارتباط بین فردی تاکید می کند.فردی که از سازگاری بالایی برخوردار باشد، مردم دوست هستند و مهارت همدلی را به خوبی می دانند، برای کمک به دیگران اشتیاق نشان می دهند.

 

گشودگی به تجربه

نمره بالا در این مقیاس به این معناست که فرد در رابطه با تجربه های درونی و بیرونی و دنیای پیرامون کنجکاوی دارد و از تجربه کردن بیمی ندارد. این افراد از نظریه های جدید و ارزش های غیرمتعارف لذت می برند و در مقایسه با دیگران، احساست مثبت و منفی زیادی را تجربه می کنند. خلاقیت و تفکر واگرا از ویژگی های اصلی این گروه می باشد..

 

وظیفه شناسی

اشخاصی که نمره ی بالایی در این شاخص کسب می کنند، توانایی کنترل تمایلات خود را دارند، برای رسیدن به اهداف خود برنامه و طرح دارند، هدف ها و خواسته های خود را از پیش تعیین می کنند. این افراد دقیق، قابل اعتماد و وقت شناس هستند.

 

روان نژندی

روان نژندی پایین به این معناست که فرد ثبات عاطفی دارد، معمولا آرام، معتدل و راحت است و توانایی مواجه با موقعیت های استرس زا بدون آشفتگی یا هیاهو را دارد.بالعکس، افراد با نمره بالا در مواجه با شرایط پراسترس، عواطف منفی مانند ترس، غم، دستپاچگی، عصبانیت، احساس گناه و نفرت را تجربه می کنند. این افراد مستعد داشتن عقاید غیر منطقی هستند و خیلی ضعیف تر از دیگران با استرس کنار می آیند.

 

کاربرد پرسشنامه نئو در تست ازدواج آنلاین

شخصيت هر فرد، اصلي ترين بعد ساختار روانشناختی اوست؛ كه به شكل گيری سبک زندگی وی كمک می كند. بسیاری از مطالعات پیشنهاد می کنند که عوامل خاصی از شخصیت می تواند امکان پیش‌بینی رضایت زناشویی را فراهم کنند. در مطالعه دیگر که شخصیت را به عنوان منبعی برای تفاوت های فردی بررسی کردند، نتایج نشان داد که شخصیت زوجین در بهزیستی زندگی زناشویی آنها موثر است.

 

برخی از تحقیقات نشان می دهند که عوامل شخصیتی برونگرایی، سازگاری، مسئولیت پذیری با رضایت زناشویی رابطه چندگانه دارند و بین رضایت زناشویی و روان رنجورخویی رابطه منفی معناداری وجود دارد و بین سایر عوامل شخصیت با رضایت زناشویی رابطه مثبت و معنادار وجود دارد.

 

بنابراین با انجام تست ازدواج آنلاین و بررسی نتایج آن، می توان میزان رضایت زناشویی در یک ازدواج را پیش بینی کرد. اگر می خواهید ازدواجی موفقیت آمیز داشته باشید، تست شخصیت شناسی نئو را انجام دهید.

 

سخن نهایی

همانطور که اشاره کردیم، ازدواج از مهم ترین تصمیمات هر فرد در زندگی می باشد. تصمیمات مهم به برنامه ریزی قبلی و شناخت کامل تمام ابعاد تصمیم مورد نظر نیاز دارند. برای این امر مهم ابتدا خود را بشناسید و سپس با استفاده از تست ازدواج آنلاین ویژگی های همسر آینده خود را بررسی کنید. انجام اقدامتی نظیر مشاوره پیش از ازدواج و تست ازدواج، احتمال رضایت زناشویی را افزایش می دهند و نگرانی های جوانان را به طور چشم گیری کاهش می دهند.